Интервју

Стелиос Кулоглу, пратеник од Сириза во Европскиот парламент

Дали сте сигурни дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција? - Нема никаков сомнеж за тоа. Многу пратеници надвор од Сириза се изјаснија за договорот. Мнозинството во партијата Потами се изјасни за, но има и други пратеници од други партии, една партија од центар лево, но и пратеници од АНЕЛ кои јасно кажаа, така што ќе имаме апсолутно мнозинство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close