0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Иванов-Абдула Втори: Потврдено пријателството меѓу Македонија и Јордан

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан,  Абдула Втори Ибн Ал Хусеин, во рамки на неговата официјална посета на Јордан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close