0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Албанска полиција: Груевски несомнено влегол нелегално пеш

Според албанската полиција, поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој со цел да ја избегне затворската казна побара азил во Унгарија, „во Албанија несомнено влегол нелегално пеш“, пренесува БТА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close