0_Web_АктуелноВременска прогноза

Сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од нула до осум степени, а дневната температура од 15 до 20 степени.

Сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 18 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината.

Back to top button
Close