0_Македонија.ПорталПолитика

Собраниска делегација на тркалезна маса на високо ниво во Брисел

Делегација на Собранието на Република Македонија, составена од Горан Милевски, Ејуп Аљими, Мери Лазарова и Никола Мицевски, утре и задутре ќе учествува на втората тркалезна маса на високо ниво во Брисел, на покана на претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close