0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Соботка: Потребни се храбри одлуки, ЕУ ќе ги награди вистинските чекори

Потребно е земјата да ги направи неопходните реформи во јавната администрација, правосудството, медиумите, јакнење на граѓанското општество, апелирајќи во Собранието да се води дискусија и да се работи на големите национални планови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Таг
Close