0_Web_АктуелноМКДПолитика

Со промоција на првата македонска офицерска сабја за почести се одбележува Денот на Баталјонот за почести  

Припадниците на Баталјонот за почести и опслужување во Армијата на Република Македонија (АРМ) денеска работно ќе ја одбележат 75-годишнината од нејзиното формирање, односно од формирањето на Првата македонско-косовска ударна бригада на 11 ноември 1943 година во селото Сливово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close