0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторМКДТема

Со инвестиции и поголема свесност до намалување на загубата на вода

 Загубата на вода во водоводниот систем во Скопје изнесува околу 50 отсто, додека според европските и светските искуства и трендови оптималното ниво на загуби на вода се движи меѓу 20-25 отсто. Како земја кандидатка за членство во Европската Унија мораме да ги следиме овие трендови и да го достигнеме овој процент во наредните години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close