0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Симовски го скрати списокот за претстојните квалификации

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентција на Македонија, Симе Симовски, го објави конечниот список на повикани ракометарки за собир за претстојните квалификациски натпревари (прва фаза) за обезбедување пласман за бараж натпреварите за СП 2019, кое ќе се игра во Јапонија, против репрезентациите на Азербејџан, Турција и Исланд.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close