Дописници МКДОпштински вести

Штип одбележува 74 години од ослободувањето

Штип денеска одбележува 74 години од ослободувањето на градот. На свечена седница ан Советот на Општина Штип признанието „Осми Ноември“ беше доделено на новинарот Мишко Иванов, универзитетскиот професор Билјана Балабаона, актерката Јелена Јованова и на штипската компанија „Кит Го“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close