0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Шпанската федерација нема да дозволи одржување на натпревар од Ла лига во САД

Претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес, истакна дека натпревари од Ла лига нема да се одржат во САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close