0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Шепро: Членство во НАТО е на дофат, одлуката е целосно ваша

Постигнавте значителен напредок кон членството во НАТО. Ова членство се повеќе е на дофат на раката, меѓутоа одлуката е целосно на вас, на вашиот народ и Влада, порача денеска заменик претседавачот на Воениот комитет на НАТО, генерал-потполковник Стивен Шепро во обраќањето на состанокот на високи воени претставниците на 29 земји-членки на овој комитет и Армијата на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close