Дописници МКДОпштински вести

Се рехабилитира државниот пат до граничниот премин Клепало

Комплетна рехабилитација и санација ќе се врши во должина од 4,7 километри на потегот од раскрсница кај Хотел Манастир до раскрсницата со Беровско Езеро, додека од раскрсница кај Беровско Езеро до граничен премин Клепало во должина од еден километар, санација ќе се врши на одредени делови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close