Дописници МКДОпштински вести

Се рехабилитира државниот пат до граничниот премин Клепало

Комплетна рехабилитација и санација ќе се врши во должина од 4,7 километри на потегот од раскрсница кај Хотел Манастир до раскрсницата со Беровско Езеро, додека од раскрсница кај Беровско Езеро до граничен премин Клепало во должина од еден километар, санација ќе се врши на одредени делови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close