Дописници МКДОпштински вести

Се проширува една од најкритичните штипски централни крстосници

Во Штип се проширува една од најкритичните крстосници во централното градско подрачје. Ставува збор за крстосницата на улицата „Вита Поп Јорданова“, што се наоѓа кај средното текстилно училиште „Димитар Мирасчиев“, библиотеката „Гоце Делчев“ и основното училиште „Ванчо Прќе“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close