Дописници МКДКултураКултура.Портал

Самостојна изложба на Андријана Мациев во Крива Паланка

Четириесет дела, графики во разни формати од уметницата Андијана Мациев од Скопје од денесka се изложени во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура, Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close