0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

СЈО отфрла вина за бегството на Груевски

Специјалното јавно обвинителство нема никаква вина за бегството на Никола Груевски. Постојано укажуваме и поднесуваме барање за притвор, а судот одлучуваше, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова надлежна за предметот „Титаник“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close