0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ребалансот помина во Собранието, пратениците неделава ќе го чекаат Буџетот за 2019

Изменетата државна каса викендот доби поддршка од пратениците. По тридневна расправа дополнетиот предлог-ребаланс на Буџетот со 53 гласа „за“ беше прифатен од Собранието на Република Македонија, а неделава до нив ќе стигне и новиот предлог за буџетот за 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close