Дописници МКДОпштински вести

Работилница за ЕУ фондови во Крива Паланка

Раководителот на секторот за соработка на делегацијата на Европската унија, Никола Бертолини, на денешната работилница во општина Крива Паланка ги претстави фондовите на ЕУ кои им стојат на располагање на граѓаните, но и начинот и можностите за искористување на истите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close