Дописници МКДОпштински вести

Работилница за ЕУ фондови во Крива Паланка

Раководителот на секторот за соработка на делегацијата на Европската унија, Никола Бертолини, на денешната работилница во општина Крива Паланка ги претстави фондовите на ЕУ кои им стојат на располагање на граѓаните, но и начинот и можностите за искористување на истите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close