0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Работилница „Мрежа на здрави градови“: Решенијата за подобро здравје се и во локалната самоуправа

Во Град Скопје денеска се одржа работилница „Мрежа на здрави градови“, на која учествуваа Никола Наумоски, раководител на Секторот за поддршка на градоначалникот, координаторот на проектот „Инхерит“ Драган Ѓорѓев и координаторот на Проектот за здрави населби Џон Хауи, на која се дискутираше за факторите кои влијаат на здравјето на граѓаните, особено факторот животна средина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close