0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Прв мастерс-трофеј за Зверев

Германецот Александер Зверев првпат во својата кариера стигна до трофеј на еден Мастерс-турнир. Тој вечерва во Лондон на завршниот Мастерс-турнир за оваа сезона го победи првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ со 2-0, по сетови 6:4 и 6:3.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close