Makedonija.SlajderПолитика

Проектирани се пари за заштита на животната средина во Предлог-буџетот, уверува премиерот Заев

Премиерот Зоран Заев по денешните реакции на невладината О2 иницијатива дека во презентацијата на проекциите за буџетот за 2019 година на ниту едно место не се споменува заштитата на животната средина изјави дека пари за оваа намена се проектирани и оти конечниот дел од средствата за оваа намена ќе биде соопштен штом Предлог-буџетот биде усвоен на владина седница. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close