Makedonija.SlajderПолитика

Проектирани се пари за заштита на животната средина во Предлог-буџетот, уверува премиерот Заев

Премиерот Зоран Заев по денешните реакции на невладината О2 иницијатива дека во презентацијата на проекциите за буџетот за 2019 година на ниту едно место не се споменува заштитата на животната средина изјави дека пари за оваа намена се проектирани и оти конечниот дел од средствата за оваа намена ќе биде соопштен штом Предлог-буџетот биде усвоен на владина седница. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close