0_Web_АктуелноАнализа

Проценката на влијанието на регулативата сѐ уште непознат инструмент за јавноста

Граѓаните малку знаат за процесот за проценка на влијание на регулативата (ПВР), која јавните институции во согласност со Деловникот на Владата се обврзани да ја спроведуваат при носењето на новата регулатива или при носење измени на постојни закони.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close