Дописници МКДОпштински вести

Превентивна системаска дератизација во Општина Демир Хисар

ЈЗУ Центар за јавно здравје - Битола денеска на подрачјето на Општина Демир Хисар ќе ја реализира втората, есенска фаза од превентивната систематска дератизација во таа општина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close