0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Прелиминарна распределба на 53 социјални станови во Кочани и Македонска Каменица

Како што информираат од Министерството за транспорт и врски распределени се 43 станови во општина Кочани во станбена зграда на улица Ѓорче Петров“ број на зграда 2 и 10 станови во општина Македонски брод, во станбена зграда на улица Партизанска, број на зграда 1, изградени по програмата за изградба и одржување на станови во сопственост на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close