Видео изјаваПолитика

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат расправата за уставните амандмани да се пренесува во живо

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија соатануваат на барањето комисиската расправа за уставните измени да биде пренесувана во живо. Притоа посочи дека во живо била пренесувана седницата на оваа иста Комисија за уставни прашања кога се утврдувал предлогот за пристапување за измена на Уставот и оти оттаму не е јасно зошто не се пренесува во живо седницата кога се дебатира за предлог-амандманите, освен, како што сметаат од партијата, ако тоа не е обид на власта дебатата да помине далеку од очите на јавноста.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close