Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Поради сомнителен автомобил блокиран дел од центарот на Лондон (ДПЛ)

Британската полиција блокира улица во реонот на Воксхол во централниот дел на Лондон, поради пракиран сомнителен автомобил.

Лондон, 12 ноември 2018 (МИА) – Британската полиција блокира улица во реонот на Воксхол во централниот дел на Лондон, поради пракиран сомнителен автомобил.

Полициски портпарол соопшти дека полицијата проверува потенцијално сомнителен автомобил паркиран на јужниот брег на реката Темза.

Засега нема повеќе детали за случајот

По неколкуте напади, од 2017 година Велика Британија е во состојба на второ ниво на опасност од терористичка закана. сп/

Таг
Back to top button
Close