0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Почнува Недела на дизајн во Скопје

Во Јавна соба утре стартува осмото издание на Недела на дизајн во Скопје, а оваа година дизајнерската платформа ќе се одржува на тема „објективност“, што претставува обид да се разбие заблудата дека еден производ треба да има само атрактивна форма за да може да се изложи и продаде.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close