0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Почна втората фаза за менување на Уставот, власта и опозицијата со спротивставени ставови

Со почетокот на седницата на Комисијата за уставни прашања, на која се расправа за уставните нацрт-амандмани, стартуваше втората фаза од постапката за менување на Уставот на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close