Линк во живоПолитика

Почна комисиската расправа за одземање на мандатот на Груевски, опозицијата ја напушти седницата (во живо)

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања претпалднево ја почна расправата за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски заради издржување на двегодишната затворска казна за предметот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close