Дописници МКД

 ЈП „Стрежево“ – Битола одбележува 40 години постоење

 ЈП „Стрежево“ - Битола, најголемиот капацитет за снабдување со вода на земјоделските површини, индустриските објекти и граѓаните од пелагониските општини кои се поврзани со акумулацијата, денеска одбележува 40 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close