Граѓански секторДописници МКД

Отворена монтажна спортска сала во Кичево

Фудбалерот Валон Ахмеди со потекло од кичевското село Зајас инвестираше во изградба на монтажна спортска сала во Кичево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close