Дописници МКД

Отворен инфоцентарот за туристи во Охрид, промовирани унифицирани маички и чадори за туристичките водичи

Општина Охрид денеска го пушти во употреба инфоцентарот за туристите сместен во центарот на градот, а беа претставени и унифицираните маички и чадори со ознаките на градот наменети за туристичките водичи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close