0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Ќе ги обезбедиме сите предуслови за старт на преговорите во јуни 2019

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамки на работната посета на Брисел, денеска имаше неформален брифинг со претставници на Работната група при Советот на ЕУ за Западен Балкан (КОВЕБ).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close