Дописници МакедонијаОпштински вести

Општина Крушево: Долгот сведен на нула, повеќе инфраструктурни проекти и развој на туризмот

За една година долгот на општина Крушево е сведен на нула и започнати се, дел и реализирани, повеќе инфраструктурни проекти, а воедно се развива и туризмот. Ова го потенцира крушевскиот градоначалник Томе Христоски давајќи отчет за сработеното за една година и за плановите за наредниот период.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Close