Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани го зголеми износот на стипендии за студентите

Студентите кои се школуваат на државните универзитети во Македонија и годинава ќе можат да конкурираат за добивање стипендии што ги доделува Општина Кочани. Висината на стипендиите е зголемена во однос на лани и наместо 2.500 денари, студентите ќе добиваат по 3.000 денари месечно во наредните девет месеци.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close