Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани го зголеми износот на стипендии за студентите

Студентите кои се школуваат на државните универзитети во Македонија и годинава ќе можат да конкурираат за добивање стипендии што ги доделува Општина Кочани. Висината на стипендиите е зголемена во однос на лани и наместо 2.500 денари, студентите ќе добиваат по 3.000 денари месечно во наредните девет месеци.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close