Дописници МКДОпштински вести

Општина Чашка го намали долгот на 4,5 милиони денари

Општина Чашка во изминатата година откако на чело градоначаолникот Горан Стојановски го намали долгот од 15.343.067 денари на 4.535.890 денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close