Дописници МКДОпштински вести

Општина Чашка го намали долгот на 4,5 милиони денари

Општина Чашка во изминатата година откако на чело градоначаолникот Горан Стојановски го намали долгот од 15.343.067 денари на 4.535.890 денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close