Дописници МКДОпштински вести

Охрид празнува 74 години од ослободувањето

Охрид со низа манифестации и свечености денеска ја одбележува 74-годишнината од ослободувањето на градот од фашистичката окупација во Втората светска војна.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close