Политика

Одржана четвртата седница на Советот за реформа во јавната администрација

Премиерот Зоран Заев на денешната четврта седница на Советот за реформа во јавната администрација  ја потенцираше важноста на процесот за реформа на јавната администрација, истакнувајќи дека и предвиденото покачување на платите на вработените во јавната администрација, е дел од тие реформи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close