КултураКултура.Портал

Објавени конкурсите за поезија и плакат на 8-то издание на „100 илјади поети за промена“

Манифестацијата „100 илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст“ – Струмица ги распиша двата официјални конкурса за поезија и изработка на постер/плакат за годинашното осмо издание на фестивалот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close