0_Web_АктуелноПолитика

Ново рочиште за „Монструм“ на 10 декември, ќе сведочат лекари од Судска медицина и балистичари

По сведочењето на вешти лица од МВР, кои вршеле анализи и испитувања на предметен материјал за случајот „Монструм”, денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, беше прекинато, а ново е закажано за 10 декември, кога вкрстено ќе бидат испрашувани лекари од Судска медицина и балистичари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close