0_Web_АктуелноBiznis.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Нови македонски патишта – реализација, ветувања, рокови

Завршување на автопатот Миладиновци - Штип, повторно интензивирање на работите за автопатската делница Кичево - Охрид, продолжување на изградбата на експресните патишта и бројни рехабилитации на патиштата, се ветувањата на власта за подобрување на сликата за патната мрежа во државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close