0_Web_АктуелноBiznis.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Нови македонски патишта – реализација, ветувања, рокови

Завршување на автопатот Миладиновци - Штип, повторно интензивирање на работите за автопатската делница Кичево - Охрид, продолжување на изградбата на експресните патишта и бројни рехабилитации на патиштата, се ветувањата на власта за подобрување на сликата за патната мрежа во државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Close