Дописници МКДОпштински вести

Нови детски реквизити во градинката „Весели цветови“ во Делчево

Со средства во висина од 30.000 денари во делчевската детска градинка „Весели цветови“ набавени се нови играчки и дидактички средства за сите воспитни групи. Набавката се реализира согласно планираните активност и финансискиот план на градинката за оваа година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close