Дописници МКДОпштински вести

Нови детски реквизити во градинката „Весели цветови“ во Делчево

Со средства во висина од 30.000 денари во делчевската детска градинка „Весели цветови“ набавени се нови играчки и дидактички средства за сите воспитни групи. Набавката се реализира согласно планираните активност и финансискиот план на градинката за оваа година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close