Дописници МКДОпштински вести

Нови асфалтирани улични површини во Прилеп

Во рамките на интензивните градежни активности за реконструкција на улиците во Прилеп, асфалтирани се и повеќе краци од улицата „Кај Ножот“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close