Општински вестиСкопје

Ноќна атлетска трка по повод 13 Ноември

По повод 13 Ноември, Денот на ослободување на Скопје, Атлетска федерација на Македонија во соработка со Град Скопје денеска организира Атлетска ноќна улична трка во централното градско подрачје, со старт и цел на плоштадот „Македонија“ во близина на Порта Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close