Општински вестиСкопје

Ноќна атлетска трка по повод 13 Ноември

По повод 13 Ноември, Денот на ослободување на Скопје, Атлетска федерација на Македонија во соработка со Град Скопје денеска организира Атлетска ноќна улична трка во централното градско подрачје, со старт и цел на плоштадот „Македонија“ во близина на Порта Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close