Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Николовски: Почна аплицирањето за финансиска помош за плата за овчарите

Сите фармери кои одгледуваат овци, кози, или говеда од денеска може да аплицираат за добивање на финансиска поддршка за плата на овчарите, најави денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски на собраниската седница.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close