Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Неповратна поддршка за уредување на пазарите во општините

По седум милиони денари или 113.000 евра неповратни средства можат да добијат општините, јавните претпријатија и јавно-приватните партнерства за инвестиции во пазарна инфраструктура како објекти за складирање и опрема за означување или пакување, соопшти директорот на Платежната агенција Николче Бабовски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close