Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Неповратна поддршка за уредување на пазарите во општините

По седум милиони денари или 113.000 евра неповратни средства можат да добијат општините, јавните претпријатија и јавно-приватните партнерства за инвестиции во пазарна инфраструктура како објекти за складирање и опрема за означување или пакување, соопшти директорот на Платежната агенција Николче Бабовски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Таг
Close