BotëBotë.Portal

Në Siri lirohen 19 gra dhe fëmijë të cilët SHI-ja i ka mbajtur peng për katër muaj

 Armata siriane kumtoi se gjatë operacionit ushtarak në pjesën qendrore të Sirisë, ka liruar 19 gra dhe fëmijë, të cilët pothuajse katër muaj janë mbajtur si pengje nga ana e pjesëtarëve të grupit xhihadist Shteti Islamik (SHI).

Back to top button
Close