0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Наскоро со законско решение ќе се олеснува регистрацијата на пензионерите во УЈП

Управата за јавни приходи најавува многу скоро законско решение, што ќе содржи олеснителни околности за регистрација на пензионерите во Управата за јавни приходи поради новиот концепт на Годишната даночна пријава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close