0_Македонија.ПорталДописници МКДРепортажа

Моноспитовското Блато чека пари да преживее

Само патоказот поставен во центарот на селото Моноспитово може да им го покаже патот на намерниците кон последното мочуриште во Македонија, Моноспитовското Блато.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close