Интервју

Мишел Лари – Шарлис, директор на Бордо Метропола 2050

Мишел Лари-Шарлис е  доктор по филозофија на Универзитетот Сорбона во Париз, а важи за експерт со долгогодишно искуство во локалната администрација на Бордо, особено во делот на планирањето и урбанизмот. Била заменик директор во канцеларијата на градоначалникот Алан Жипе од 1995 до 2000 година, а потоа и негов специјален советник за урбанизам (2000-2002). Втор мандат (2007 - 2006, и од 2017 - ) е на функцијата генерален директор за планирање на градот Бордо, а од 2018 година е директорка на Бордо Метропола 2050.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close